W gruncie rzeczy, czy to na gruncie starego ustroju, czy też na gruncie jakichś zgeneralizowanych przekonań o charakterze społecznym, grupę zawodową prawników postrzega się dzisiaj obok lekarzy jako najbogatszą. I nie jest w tym absolutnie żadna przesada, bo najlepsi prawnicy naprawdę zarabiają świetne pieniądze. Zresztą, nie ma tu znaczenia stary ustrój, raczej zawsze było tak, że prawnicze środowisko to byli ludzie zamożni. Przedstawiciele inteligencji, z wiedzą i pojmowaniem świata niepodobnym większej części społeczeństwa. I nie chodzi tutaj tylko o karnistów, absolutnie.

W zasadzie można przyjąć, że każda osoba studiująca prawo odznacza się pewnego rodzaju oryginalnym, nietypowym pojmowaniem rzeczywistości, gdzie przecież chodzi głównie o to, żebyśmy mogli konkretnie i w spokojny sposób przyjrzeć się wszystkiemu, żeby tez było jakoś sensownie i konkretnie. Tak, aby zarabiać świetne pieniądze jako prawnik, trzeba jednak przejść dosyć długą, a zwłaszcza na wielu odcinkach, krętą i trudna drogę. Nie jest żadną tajemnicą, że aby zostać dobrym prawnikiem, trzeba najpierw przyswoić i zgłębić dokładnie wiele dziedzin prawa. A dopiero potem, drobnymi krokami zmierzać w kierunku aplikacji, która w przypadku wielu osób będzie skokiem na naprawdę głęboką wodę. Warto tutaj podkreślić, że najlepsze efekty w branży mają te osoby, które potrafią co do tego szybko się określić i wówczas zacząć sobie wypracowywać naprawdę dobre rezultaty.

Nie ma się co oszukiwać, najlepsze efekty mają te osoby, które mają najlepsze doświadczenie zawodowe i przede wszystkim są praktykami. Teoretycy owszem, są także w prawie potrzebni, jednak to przede wszystkim praktyczne wykonywanie zawodu tożsame będzie z konkretnymi rezultatami, mającymi przełożenie na bardzo wiele konkretnych czynników. Nie róbmy z tego żadnej tajemnicy, jeżeli mamy dzisiaj do czynienia z bardzo konkretnymi rozwiązaniami, które będą dla nas przekładały się na bardzo wiele czynników przemawiających za, no to oczywiście w prawniczej karierze będzie sporo zwrotnych punktów, przy czym jednocześnie trzeba będzie się przyjrzeć takim rozwiązaniom, które potem będą mogły ze swobodą zagwarantować nam najlepsze podejście.